O FÚKANEJ CELULÓZE ISOCELL

Aplikácia fúkanej izolácie ISOCELL

ISOCELL je tepelná izolácia z celulózových vlákien, ktorá je vyrobená optimálnou recyklačnou metódou z novinového papiera. Základným materiálom pre ISOCELL je teda drevo, jeho vynikajúce vlastnosti sú známe už po tisícročia. ISOCELL sa vyrába v Rakúsku, Belgicku, Francúzsku a Švédsku v zariadeniach, ktoré patria medzi najmodernejšie v Európe.

Spoločnosť ISOCELL skupuje novinový papier výhradne 1. akosti z celého sveta. Triedený novinový papier sa nahrubo rozstrapká, zmieša s minerálnymi soľami a rozvlákni v mlyne. Minerálne soli chránia ISOCELL celulózu pred napadnutím hmyzom a plesňou, pred degradáciou materiálu a proti požiaru. Výroba celulózy je podrobená cudzej a vlastnej kontrole. Schválenie o uvedenie samotného výrobku do obehu podlieha rakúskemu, nemeckému aj európskemu technickému schváleniu, ktoré kladie najprísnejšie požiadavky na kvalitu výrobku. Vločka s dlhým vláknom vás presvedčí extrémne nízkou tepelnou vodivosťou a odolnosťou proti sadaniu materiálu tiež pri silnejších izolačných hrúbkach.

ISOCELL celulóza nie je toxická, neobsahuje žiadne podozrivé látky, alebo prísady a je na dotyk mäkká a teplá. Nedráždi pokožku nie je agresívna a preto je hodnotená ako sympatická izolačná látka. Celulózové vlákna sa fúkajú aplikačnými strojmi certifikovanými firmami.

Možnosti použitia ISOCELL celulózovej izolácie sú rozmanité. Systémom fúkania ISOCELL celulózy ide izolovať bez škár a bez straty materiálu. Ušetrí Vám čas a náklady. ISOCELL celulózu ide použiť v novostavbách, pri renovácií budov, v nízko-energetických alebo pasívnych domoch, v priestoroch strešných šikmín, horných aj medzipodlažných stropov a podláh, vo vonkajších aj vnútorných stenách stavieb, pri izolácií vnútorných stien, pri fasádnej izolácií, pri izolácii akumulačných zásobníkov a inštalačných šachiet, atď.